Fizjoterapia

Dzięki nam wrócisz do pełni zdrowia i sprawności

Fizykoterapia

To dział lecznictwa, w którym stosuje się do leczenia występujące w przyrodzie naturalne czynniki fizyczne.
Nasza oferta obejmuje: fale uderzeniową (doskonałe narzędzie do terapii przewlekłych stanów zapalnych jak urazy ścięgna achillesa czy rozścięgna podeszwowego), terapia radiofalowa (skuteczna w stanach ostrych zapaleń ścięgien), laser wysokoenergetyczny (dysponujący kilkanaście razy większą mocą niż tradycyjne lasery co przekłada się na efekty terapii) oraz wszelkiego rodzaju prady, elektrostymulacje i ultradźwięki czyli wszystko co pomaga w leczeniu chorych tkanek.

Masaż

Polega na mechanicznym pobudzaniu tkanek najczęściej za pomocą rąk przy pomocy określonych technik wywierających na nie uciski. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu, które dopasowujemy zależnie od potrzeb klienta, pacjenta dostosowując siłę i techniki. Nasi terapeuci znając różne metody terapeutyczne potrafią zalecić i wykonać odpowiednie uciski, rozluźniania czy rozciągania tkanek tak by optymalnie sterować procesami gojenia i przyśpieszyć powrót do zdrowia.

Kinezyterapia

To terapia bazującą na wiedzy o wykorzystaniu ruchu jako środka leczniczego. Znajduje ona najczęściej zastosowanie w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, choć coraz częściej w chorobach neurologicznych czy ortopedycznych. Mnogość metod terapeutycznych pozwala doświadczonemu terapeucie na właściwe dawkowanie ich w różnych urazach tak by systematycznie stymulować gojące się miejsce nawet poprzez pracę domową. W Centrum Rehabilitacji i Treningu dysponujemy również sprzętem, który pozwala na dokładną pracę z pacjentem poprzez optymalne dawkowaniem oporu czy obserwacje stabilności ciała w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

ACL - więzadło Krzyżowe przednie...

Zaczyna się niewinnie... Nikt się tego nigdy nie spodziewa. Wychodzisz na boisko, zjeżdżasz na nartach i nagle trach! Uciekło kolano, ostry ból i obrzęk... Szybka diagnoza - najważniejsze więzadło kolana pękło i konieczny jest zabieg! Później męcząca rehabilitacja i po pół roku wracasz do formy...

Dyskopatia - gdy coraz mocniej bolą mnie plecy...

Jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, właściwie tak powszechna, że każdy spotkał się z bólem pleców lub zna kogoś komu taki ból doskwiera.
Jak leczyć, jak zapobiegać, jak na co dzień funkcjonować w pracy, w sporcie - tego wszystkiego dowiesz od fizjoterapeuty, który indywidualnie potraktuje Twój problem i postawi Cię na nogi.