Usługi dodatkowe

testy sprawności, ocena stóp, ocena FMS a może usługa uszyta specjalnie dla Ciebie?

Ocena funkcjonalna dzieci - czyli waga i stópki

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka... Wydaje się, że to co na pewno można zrobić to monitorować rozwój swojej pociechy i reagować gdy coś jest nie tak...
Fizjo-world stworzyło ocenę funkcjonalną dzieci, która bada kształt stópek dziecka (stopy jako fundament kręgosłupa) oraz przeprowadza analizę wagi i składu ciała (bo nadwaga to coraz większy problem społeczny)...

Testy sprawności - wiem jakie mam efekty

Współczesna praca w klubie sportowym opiera się między innymi o diagnostykę zawodników co pozwala zorientować się w potencjale drużyny ale też i indywidualnych możliwościach... Fizjo-world od kilku lat przeprowadza testowanie zawodników wykorzystując w tym celu zaawansowany sprzęt zarówno w profesjonalnych klubach jak i szkółkach sportowych dla dzieci...

Diagnostyka funkcjonalna pacjenta

Diagnostyka funkcjonalna to uzupełnienie oferty diagnostycznej Fizjo-world o ocenę fizjoterapeutyczną stawów i mięśni, ocenę postawy oraz o analizę wizualną i komputerową chodu lub biegu. Wykorzystując wiedzę terapeuty oraz nowoczesny sprzęt terapeuta pomaga określić główne założenia korygujące do treningu czy pracy z pacjentem.

sportowa diagnostyka funkcjonalna dzieci i dorosłych

Została stworzona dla oceny aparatu ruchu pod katem przygotowania do obciążania organizmu codziennym ruchem czy rekreacja sportową i profesjonalnym wyczynem sportowym. Analizę otrzymanych informacji stanowi test przesiewowy FMS mogący kierować na dalsze bardziej wnikliwe badania lekarskie i fizjoterapeutyczne jak również dawać programy korygujące i rozwijające w przypadkach dobrego wyniku. Badanie składa się z kilku części: oceny funkcjonalnej badanego testami ćwiczeń FMS, oceny podologicznej stopy, oceny postawy. Konsekwencją badania jest raport dający min. szczegółowe wnioski i zaleceń po badaniu FMS; zabawy korygującej do wykonania w domu; protokołu ćwiczeń korygujących dla trener ów i nauczycieli.

Odnowa biologiczna

To świadome oddziaływanie na organizm za pomocą różnorodnych bodźców i warunków środowiskowych w celu przyśpieszenia fizjologicznych procesów regeneracyjnych i wypoczynkowych. Odnowa biologiczna może być stosowana nie tylko przez sportowców, ale również przez tych, którzy zajmują się aktywnością fizyczna amatorsko czy umiarkowanie często wykonują wysiłek fizyczny.

Kinesiotaping i taping sztywny

Taping to metody terapeutyczne polegające na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Ma to za zadanie np. odciążyć dane tkanki lub zablokować zakres ruchu co ma zmniejszyć ból i nauczyć ciała właściwego kierunku ruchu lub postawy.
O kinezjotapingu zwykło się mówić że to przedłużenie dłoni terapeuty... Przyjdź i sprawdź jak to działa!

Wkładki termoplastyczne

Formthotics to modelowane termicznie wkładki supinujące, które są stworzone indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Można je przekładać między różnymi parami butów. Funkcjonalne wkładki bodźcują prawidłowy wzorzec ustawienia i obciążania stopy w ujęciu biomechanicznym. Po wykonaniu analizy i oceny stóp możemy, poprzez wkładki, uzyskać korekcję do bardziej poprawnych wzorców anatomicznych, fizjologicznych i funkcjonalnych. Wkładki pomogą w wielu dolegliwościach a najczęstsze z nich to:
• płaskostopie poprzeczne
• płaskostopie podłużne
• halluksy
• zapalenie rozścięgna podeszwowego
Wkładki gotowe w 30 minut podczas pierwszej wizyty. Nie musisz martwić się długim czasem oczekiwania i przymiarkami.